Thanea

Białogóra i szlaki turystyczne dla rowerzystów

Bez kategorii No Comment

Ostatnio polskie wybrzeże jest miejscem obleganym nie tylko przez samych wczasowiczów, ale również osoby, które uwielbiają aktywnie spędzać wolny czas. To właśnie dlatego wiele osób, które rezerwuje noclegi w Białogórze [➧meteor-turystyka.pl ➧ noclegi Bialogóra] zastanawia się, czy będzie miała okazję do skorzystania z tras rowerowych w tym miejscu oraz regionie. Co ciekawe tutejsza baza noclegowa jest otoczona z każdej strony kompleksami chronionej przyrody. Więc jak się można domyślać nie będzie brakowało tutaj ciekawych ścieżek do jazdy na rowerze, a nawet dla spacerowiczów.

Białogóra jest nie tylko miejscowością, w której można zatrzymać się na wielodniowy, wakacyjny wypoczynek. W tym miejscu również zatrzymują się turyści, którzy pojawiają się w tym kurorcie całkiem przypadkowo. Mianowicie przez tę miejscowość przechodzi Międzynarodowy Szlak Rowerowy R10. W ten sposób niektóre osoby przemierzają całe wybrzeże od Świnoujścia aż po Hel. Inne osoby wybierają dopasowane do swoich marzeń i umiejętności odcinki tej trasy. Natomiast w oryginalne trasa 10 ciągnie się już od wybrzeży Atlantyku do końca basenu Morza Bałtyckiego.

Kolejną trasą, jaką warto sobie zaplanować, jest szlak Nadmorski Bałtycki. Okazuje się, że ciągnie się on od samej Łeby do Żarnowca. Jednak nie ma żadnej konieczności, by właśnie w taki sposób się wybrać, jeśli nasza kondycja nam na to nie pozwala. Białogóra znajduje się blisko Żarnowca, z racji tego mamy do pokonania zdecydowanie większy odcinek, jeśli będzie zależało nam na przejechaniu w kierunku znanego kurortu, jakim jest Łeba. Tutaj jednak i tak po drodze mamy okazję mijać między innymi Lubatowo, Osetnik, czy też Sarbsk.

Im bardziej zbliżamy się w kierunku Łeby, tym bliżej mamy do jednego z przybrzeżnych jezior, jakim jest jezioro Sarbsko. Dzięki temu mamy możliwość poznania nie tylko Białogóry, ale również i okolicznych kurortów, które zasługują na wyjątkową uwagę. Nasza trasa rowerowa wcale nie musi być ograniczona wcześniej wymienionymi miejscowościami docelowymi. Jeśli tylko ktoś ma bardzo dobrą kondycję, to spokojnie z Białogóry dojedzie na Mierzeję Helską. Oczywiście nie ma także najmniejszego problemu z tym, żeby pojeździć do miejscowości znajdujących się w głębi lądu. Jeśli ktoś nie wziął ze sobą roweru w każdej chwili może skorzystać z tutejszych wypożyczalni.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>