Thanea

Dziwnówek jakiego nie znacie

Bez kategorii No Comment

Miłośnicy poznawania fauny i flory podczas wyjazdów wypoczynkowych powinni udać się do Dziwnówka, w którym leży Jezioro Martwa Dziwna, będące w dawnych czasach ujściem rzeki do morza Bałtyckiego, które z powodu wypłycania stało się jeziorem przyciągającym całe rzesze turystów. Ponad 100 lat temu podjęto decyzję związaną z przekopaniem nowego kanału rzecznego, które do dnia dzisiejszego stanowi ujście rzeki, a w owym miejscu powstało Jezioro Martwa Dziwna, cechujące się podłużnym kształtem. Chcąc z bliska poznać charakterystykę owego obszaru możemy dostrzec, że po stronie zachodniej jeziora leży przepiękny las, w którym miejscowe władze wyznaczyły szlak umożliwiający piesze i rowerowe wędrówki. Ważnym aspektem tego miejsca jest fakt, iż posiada on status użytku ekologicznego, co sprzyja jego naturalnemu rozwojowi, a także utrzymaniu go w takim stanie, jakim natura go stworzyła. Zagłębiając się dokładniej w miejsce związane z jeziorem i okolicami możemy dowiedzieć się, że leży ono na szlaku przelotowym różnego rodzaju ptactwa, którego część możemy spotkać tylko na obszarach nadmorskich. Decydując się na wybranie bazy noclegowej w Dziwnówku możemy udać się na pobliskie jezioro nazwane Zatoką Wrzosowską łączące Zalew Kamieński ze wspaniałą rzeką Dziwną, która na etapie końcowym swej „wędrówki” trafia do wód Morza Bałtyckiego.

Sporty wodne dla każdego

Miejsce to daje dużo możliwości osobom lubiącym aktywny wypoczynek –  w Dziwnówku będziemy mogli sprawdzić swoje siły w licznych sportach wodnych. Przymierzając się do uprawiania coraz to popularniejszych sportów wodnych takich jak windsurfing czy też kitesurfing znajdziemy tutaj nowo wybudowaną bazę windsurfingową, w której zarówno osoby początkujące jak i profesjonaliści będą mogli uczyć się, a także „szlifować” swoje umiejętności dryfowania na desce pod okiem doświadczonych profesjonalistów.

Stadnina konna, nocleg i wyżywienie

Osoby chlubiące się w przyziemnych formach aktywnego wypoczynku, będą miały okazje udać się do pobliskiej stadniny konnej o nazwie „Pod Kogutem”, w której gospodarze chętnie nauczą najmłodszych uczestników wyprawy pierwszych kroków związanych z jeździectwem. Gospodarstwo agroturystyczne cieszące się wieloma dobrymi opiniami wśród przyjezdnych oprócz możliwości nauki jazdy na kucykach, przejażdżek z instruktorem na pobliskich obszarach mogą również skorzystać z bazy noclegowej, która gwarantuje udane wczasy rodzinne (wybór dostępnych ofert pod linkiem na meteorze – Dziwnówek noclegi). Stadnina koni oferuje oprócz noclegu i jazdy konnej także wyżywienie, co pozwoli nam na uzyskanie komplementarnej usługi związanej z wyjazdem na wczasy z całą rodziną.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>