Thanea

Główne atrakcje Jastrzębiej Góry

Bez kategorii No Comment

Niektóre miejsca nad Bałtykiem cieszą się zdecydowanie większą popularnością niż inne kurorty. Ma na to wpływ niewątpliwie ich położenie, ale także warunki na plaży, jakość wody i ilość atrakcji dostępnych dla turystów. Oczywiście duży wpływ na miejsce, gdzie spędzimy wakacje ma to, czy będziemy mogli bez problemu zarezerwować tam noclegi. Jastrzębia Góra to miejsce, gdzie powinniśmy je znaleźć bez problemu [sprawdź w bazie meteor]. Baza noclegowa tej miejscowości to ośrodki wczasowe, pensjonaty oraz pokoje gościnne. Znajdziemy tutaj także hotele, ale również kempingi, gdzie możemy rozbić namiot albo zaparkować.

Pierwszym miejscem, które zobaczy większość turystów przybywających do Jastrzębiej Góry jest Promenada Światowida. Rozciąga się ona wzdłuż jednej z głównych ulic miejscowości. Znajdziemy tutaj restauracje i smażalnie ryb, ale także mniejsze obiekty gastronomiczne, gdzie zakupimy zapiekanki, hot-dogi, gofry, o lodach nawet nie wspominając. Tutaj znajdują się też salony gier, gdzie możemy zmierzyć się ze znajomymi i rodziną, grając w cymbergaja lub piłkarzyki. Wieczorami promenada rozbrzmiewa muzyką i śmiechami. Znajdziemy tu wiele miejsc, gdzie możemy potańczyć albo posłuchać muzyki.

Na końcu promenady znajduje się punkt, z którego rozpościera się widok na plażę. Jest to przy okazji jedno z kilku zejść na plażę w Jastrzębiej Górze. Plaża jest tutaj piaszczysta, jednak wystarczy krótki spacer w kierunku wschodnim, by sytuacja się zmieniła. Tutaj zaczyna się pojawiać coraz więcej kamieni, a obok nas wyrasta wysoki klif. Idąc wzdłuż niego dojdziemy do latarni morskiej Rozewie. Jest ona otwarta dla turystów w sezonie letnim, a z jej szczytu podziwiać możemy widok na całą okolicę. W jej wnętrzu znajdują się też zbiory poświęcone latarniom morskim oraz pracy latarników. W Jastrzębiej Górze znajduje się kościół Ignacego Loyoli. Latem odbywają się tutaj wspaniałe koncerty muzyki organowej. W miejscowości znajdziemy także pomnik „Gwiazda Północy”, który przypomina nam, że jesteśmy właśnie w najbardziej na północ wysuniętym fragmencie Polski. Dużą popularnością wśród turystów przybywających do Jastrzębiej Góry cieszy się także Nadmorski Park Krajobrazowy. Pozwala on na aktywny wypoczynek w cieniu, a jednocześnie dopływa tu świeże i zdrowe morskie powietrze. Jednym z częściej odwiedzanych miejsc w parku jest wąwóz „Lisi Jar”, który jest przy okazji jednym z wyjść na plażę.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>