Thanea

Jedziemy do Polańczyka – co tam na nas czeka?

Bez kategorii 1 Comment

Każdy kto wybiera się na urlop z pewnością chciałby wiedzieć, czego się spodziewać na miejscu. Nawet jeżeli głównym celem urlopu jest ucieczka od gwarnego miasta, to jednak zazwyczaj różnorodne atrakcje i ciekawe miejsca podczas urlopu są mile widziane. Takim miejscem, które zapewnia bardzo wiele, z pewnością jest leżący w Bieszczadach Polańczyk.

Niewielka miejscowość dawno już uzyskała status uzdrowiska, jak również jednej z bardziej znanych miejscowości wypoczynkowych. Dlatego też każdy kto się tam wybiera, raczej bez problemu znajdzie odpowiednie dla siebie noclegi (zobacz więcej na stronie meteor-turystyka.pl/noclegi,polanczyk,0.html). Polańczyk pod tym względem oferuje bardzo wiele różnorodnych możliwości. Bogata baza noclegowa to w głównej mierze noclegi agroturystyczne – tak bardzo lubiane przez turystów. Miejsca w hotelach czy pensjonatach również można znaleźć bez problemu.

Polańczyk według bardzo wielu przyjeżdżających tutaj osób jest idealnym miejscem do organizowania pieszych wypraw. Leży bowiem przy szlakach turystycznych, co sprawia, że może być doskonałą bazą wypadową do wielu ciekawych wycieczek. Warto wybrać się w poszukiwaniu ciekawych zwierząt i roślin, które tutaj żyją w naturalnym środowisku. Z pewnością na uwagę zasługują także wyspy na jeziorze, gdzie swoje domy ma przede wszystkim dzikie ptactwo. Jednak Polańczyk to nie tylko spacery czy jazda na rowerze po wyznaczonych szlakach. Nie można zapominać o tym, iż położony jest przy jeziorze Solińskim, dlatego też bez problemu można tam zażywać kąpieli jak również opalać się.

Jezioro to także idealny akwen do uprawiania bardzo wielu sportów wodnych, co stanowi ciekawą propozycję dla osób, które wolą bardziej aktywnie spędzać czas. Można także wybrać się na spacer wodny, korzystając z bardzo wielu możliwości wykupienia rejsów po jeziorze. W Polańczyku można także znaleźć interesujące miejsca dla wędkarzy, mnóstwo ryb sprawia, że padł tutaj niejeden życiowy rekord. W Polańczyku znajdują się także interesujące miejsca dla dzieci. Podczas gdy pociechy będą się bawić na placu zabaw, rodzice mogą w tym czasie wypić kawę lub po prostu zrelaksować się. Na pewno warto także odwiedzić kilka znajdujących się w mieście, zabytkowych budowli. Jedną z piękniejszych z pewnością jest Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości (zobacz więcej na stronie- polanczyk.przemyska.pl/), które jest ośrodkiem kultu prawosławnego.

Related Posts

1 Comment

  • Wczasowiczka on 20 czerwca 2016

    Właśnie się tam wybieram i już nie mogę doczekać się urlopu. Można gdzieś na miejscu wypożyczyć rower?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>