Thanea

Nowy Targ na sportowo

Bez kategorii No Comment

Będąc na Podhalu myślimy zazwyczaj o Zakopanem i jego atrakcjach turystycznych. Jednak w tej okolicy są także inne miasta i miejscowości, które warto zwiedzić. Największym miastem Podhala i jego głównym ośrodkiem przemysłowym jest Nowy Targ, który jest także ciekawym miejscem pod względem turystyki. Przyciąga do siebie licznymi zabytkami, a także wspaniałą podhalańską przyrodą.

Nowy Targ to idealne miejsce, by spędzić tu aktywnie swój urlop. Zimą czekają na nas dwa wyciągi narciarskie – Zadział oraz Długa Polana. Znajdziemy tu wszystko, czego potrzebuje turysta w górach. Zjazdy dostosowane są do różnego poziomu zaawansowania, a w okolicy skorzystać można z oferty szkół narciarskich, wypożyczalni sprzętu oraz całej niezbędnej infrastruktury, jak parkingi, toalety czy baza gastronomiczna. Jednak Nowy Targ i Gorce to także możliwość uprawiania innych form narciarstwa – biegowego oraz turowego. A to wszystko za sprawą łagodniejszej rzeźby terenu w tym miejscu. Trasy dla biegaczy są dobrze oznaczone, a w trakcie podziwiać możemy przepiękne panoramy okolicy. Nie ma też w Gorcach zagrożenia lawinowego. To znaczy, że możemy spokojnie uprawiać sport, nie martwiąc się o nasze bezpieczeństwo, przynajmniej jeśli chodzi o ten jeden aspekt.

Ze względu na te walory tutejszych szczytów, także latem spora grupa sportowców przybywa do Nowego Targu. Mowa o kolarstwie górskim, które można uprawiać tu na wielu szlakach o ciekawych podjazdach i zjazdach. Nie można jednak zapomnieć o turystyce pieszej oraz miłośnikach nordic walking. Szlaki są tu dokładnie oznakowane i poprowadzone w ciekawe miejsca, z których najchętniej odwiedzany jest Turbacz i tamtejsze schronisko należące do PTTK. Jest to także największy węzeł szlaków turystycznych w Gorcach, gdzie rozpocząć można dalsze wędrówki. Dzięki Dunajcowi, który przepływa w okolicy, do Nowego Targu ściągają także ci, którzy chcą podziwiać piękno Podhala z zupełnie innej perspektywy. To miejsce cieszy się taką popularnością, że nieprzerwanie od 70 lat organizuje się tu także Międzynarodowy Spływ Kajakowy im. Tadeusza Pilarskego.

Nowy Targ jako miejsce wypoczynku oferuje bogatą bazę noclegową – zobacz ➱meteor. Turystów przyjmują tu hotele, hostele, pensjonaty, a nawet kwatery prywatne. Miejsca do spania są na bardzo wysokim poziomie, dlatego każdy turysta na pewno znajdzie tu odpowiednią dla siebie opcję.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>