Thanea

Ogrody Hortulus Spectabilis – okolice Mielna

Bez kategorii 1 Comment

Wyjeżdżając na dłuższy wypoczynek powinno się wcześniej zapoznać z urokami, jakie kryje miejsce, gdzie się jedzie. Mielno to nie tylko ulica Kościuszki pełna straganów i kolorowych wystaw. Mielno to coś więcej. Po zapewnieniu sobie noclegu w Mielnie (info o noclegach – pokoje kwatery: http://meteor-turystyka.pl/noclegi,mielno,0.html) można zaplanować wcześniej cały pobyt w tym uroczym miasteczku. Jednym z miejsc, do jakiego warto się udać i poświęcić na nie trochę więcej czasu niż jeden dzień są Ogrody Hortulus Spectabilis.

Obecnie każda baza noclegowa kieruje swoich gości w to miejsce, bo jest ono warte obaczenia. To ogrody powstałe już w 2002 roku, jednak udostępnione są zwiedzającym dopiero od dwóch lat. Jest to jedyny taki projekt w Polsce. Cały kompleks ogrodów zajmuje ponad 7 ha powierzchni, więc jest co zwiedzać. Dodatkowo w samym ich sercu znajduje się wieża widokowa, z której w piękną pogodę można zobaczyć morze, ale nie tylko. Z wieży rozpościera się piękna panorama okolicznych wiosek i przede wszystkim widok na wszystkie ogrody kompleksu.
Ogrody Hortulus Spectabilis powstały z indywidualnego pomysłu i projektu. Zawiera się w nich między innymi labirynt o powierzchni 1 ha. Aby przejść cały trzeba się liczyć z wycieczką ponad 3 kilometrową. W trakcie niej można podziwiać ponad 16 tysięcy nasadzonych krzewów tworzących ściany o wysokości aż dwóch metrów. Przez labirynt prowadzą trzy trasy zwiedzania, podczas których każdy zwiedzający świetnie się bawi w towarzystwie przyrody.

Zwiedzając jedną z części Ogrodów Hortulus Spectabilis można również zobaczyć ich część zwaną ogrodami magii, energii, czasu i przestrzeni. Podczas spaceru można spotkać takie posągi natury jak kamienny krąg czy ogrody zwane czterema porami roku. Dodatkowo można poświęcić chwilę na przemyślenia dotyczące życia i tego, co nas nurtuje w ogrodzie kalendarza celtyckiego, który idealnie stwarza klimat do zadumy. Oprócz tego na swojej drodze zwiedzania można dojść do ogrodów zegarów, które zachwycają.

Ogrody Hortulus Spectabilis to przede wszystkim pokazanie sztuki ogrodowej na bardzo wysokim poziomie, która potrafi zainspirować, wyciszyć jak i dać duże ukojenie dla duszy. Dla zwiedzających udostępniony jest również piękny brzozowy lasek, który wypełniony jest hamakami i krzesłami przeznaczonymi dla relaksu fizycznego i umysłowego w otoczeniu natury.

Related Posts

1 Comment

  • Leti on 22 sierpnia 2016

    Ogrody Hortulus Spectabilis zachwycą każdego. Można tam spędzić cały dzień

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>