Thanea

Pieniny – najpiękniejsze miejsce na urlop

Bez kategorii No Comment

Jeżeli szukasz czegoś, co jest niesamowite, piękne i przyniesie Ci wiele wrażeń estetycznych, a do tego: a) uwielbiasz góry b) uwielbiasz chodzenie po górach c) kochasz piękne krajobrazy, to zdecydowanie powinieneś pomyśleć o spędzeniu swojego czasu przeznaczonego na wypoczynek w Pieninach. Góry te od lat pasjonują turystów. Niesamowite widoki to wszystko, czego niejeden z nas sobie życzy. Do tego, jeśli choć na chwilę możemy odpocząć we względnej ciszy i spokoju, wędrówki w te góry będą czymś, czego naprawdę potrzebujemy.

Pieniny są pięknym pasmem górskim, należącym do większego pasma zwanego Pienińskim Pasem Skałkowym. Osobliwością tych gór jest ich podobieństwo do Tatr. Chociaż nie są one aż tak wysokie, wciąż jednak imponują swoją nadzwyczajną urodą. Przede wszystkim słyną z turni i właśnie w tym jest całe ich podobieństwo z naszymi najwyższym górami. Pasmo to możemy podzielić na trzy mniejsze części: Pieniny Spiskie, Pieniny Właściwe, znajdujące się między Czorsztynem a Szczawnicą oraz Małe Pieniny.

Zdecydowanie najpiękniejsza część tych gór to część właściwa – która jednocześnie jest częścią Pienińskiego Parku Narodowego. Największym szczytem tej części są Trzy Korony, które piętrzą się na wysokość 982 metrów nad poziomem morza. Plus Pienin jest taki, że baza noclegowa jest tutaj dobrze zagospodarowana i przygotowana na wielu turystów. Noclegi Pieniny można znaleźć z łatwością przez internet, wpisując odpowiednie hasło w wyszukiwarkę. Dzięki temu będziemy mieli okazję zapoznać się z wieloma różnymi ofertami, komentarzami oraz opiniami ze strony osób, które już miały przyjemność skorzystać z takiego wypoczynku.

Główną atrakcją w tej okolicy jest spływ tratwą przepięknym Dunajcem. Malowniczy przełom to coś, czego każdy powinien doświadczyć… Piękne, niezapomniane wspomnienie, które na długo pozostanie w pamięci. Spływ ma swój początek w Sromowcu, a kończy się w dwóch miejscach – Szczawnicy lub Krościenku. Nie tylko jednak tratwami możemy pokonać tą trasę – można również wybrać nieco bardziej ekstremalne formy, takie jak kajaki górskie lub pontony – zabawa i adrenalina są praktycznie gwarantowane. Warto też udać się nad przepiękne Jezioro Czorsztyńskie, nad którym w zasadzie znajdują się kolejne dwie niesamowite atrakcje – zamki w Czorsztynie i Niedzicy.

Pieniny swym urokiem i magią od lat przyciągają wielu turystów. Jeżeli nastawiasz się na to, że Twoje wakacje będą niesamowite, zdecydowanie powinieneś wybrać się właśnie w ten region.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>