Thanea

Plaże i kąpieliska w Gdańsku

Bez kategorii No Comment

Gdzie spędzić urlop? Każdego roku to pytanie zadaje sobie wiele osób. Dobrym rozwiązaniem jest z pewnością Gdańsk. To miejsce, które przypadnie do gustu turystom w każdym wieku. Na chwilę obecną zalicza się ono do największych miast w naszym kraju, jest to aglomeracja o bardzo bogatej historii, której ślady widać po dziś dzień na ulicach. Jednak Gdańsk to nie tylko interesujące zabytki. Nie zapominajmy i o tym, że miasto oferuje wiele możliwości, jeśli chodzi o leniwy wypoczynek na plaży nad Bałtykiem. Można tu z łatwością znaleźć atrakcyjny nocleg w preferowanym przedziale cenowym oraz dobrej okolicy. Potwierdzi to każda baza noclegowa, z pomocą której można rezerwować noclegi. Miejsce na wakacyjne wczasy w Gdańsku trzeba jednak rezerwować z wyprzedzeniem (np. na meteor-turystyka.pl), ponieważ im bliżej sezonu, tym bardziej zawężony wybór. 

Jednym z najpopularniejszych kąpielisk w Gdańsku jest Molo Gdańsk Brzeźno. Znane i cenione jest przede wszystkim z tego względu, że co roku jest odznaczane Błękitną Flagą, potwierdzającą wysokie standardy bezpieczeństwa. W Brzeźnie plaża zawsze jest bardzo zadbana, a woda czysta. Co istotne, molo jest monitorowane całodobowo. Bezpośrednio przy plaży możemy skorzystać z oferty licznych punktów gastronomicznych. Bardzo popularne jest również kąpielisko Gdańsk Stogi, w ostatnich latach jest to jedno z najbardziej obleganych kąpielisk w mieście. Przyczynia się do tego fakt, że w pobliżu znajduje się Letni Stadion, gdzie organizowane są różne wydarzenia sportowe, np. turnieje piłki ręcznej albo plażowego rugby.  Jeżeli ktoś chce wypocząć na bardziej zacisznej plaży w Gdańsku, powinien odwiedzić kąpielisko w Jelitkowie. To znacznie spokojniejsze miejsce i na pewno mniej oblegane niż gdańskie Brzeźno. Blisko plaży właściwie nie ma innych punktów rozrywkowych, co sprzyja zachowaniu atmosfery spokoju i wyciszenia. W pobliżu leży słynny Park Jelitkowski (pl.wikipedia.org), gdzie warto udać się na relaksujący spacer. Oczywiście w Gdańsku możemy odwiedzić także i inne interesujące kąpieliska, jak chociażby Gdańsk Sobieszowo oraz Gdańsk Orle. Oba kąpieliska są strzeżone. Godne uwagi jest zwłaszcza kąpielisko Gdańsk Orle, gdzie znajduje się naturalna plaża. Na uwagę zasługuje ponadto kąpielisko Dom Zdrojowy Gdańsk Brzeźno, które zostało założone jeszcze w XIX wieku. To najstarsze kąpielisko terenie Pomorza Gdańskiego.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>