Thanea

Pod namioty do Sławy

Bez kategorii No Comment

Sława to bardzo popularna miejscowość wypoczynkowa znajdująca się w województwie lubuskim, na Pojezierzu Leszczyńskim. Niewątpliwie największą atrakcją miejscowości jest Jezioro Sławskie. Miasto jest podzielone na cześć miejską i wypoczynkową. Ta druga jest szczególnie uwielbiana przez młodzież. W czasie sezonu wakacyjnego odbywają się tu liczne imprezy. Nikt, kto przyjedzie do Sławy na wakacje nie będzie narzekał na nudę. Kąpieliska, wypożyczalnie sprzętu wodnego, dyskoteki w ośrodkach wczasowych to tylko nieliczne atrakcje, na które mogą liczyć wczasowicze.

Jezioro Sławskie jest idealnym miejscem do letniego wypoczynku. Sam akwen zajmuje powierzchnie ponad 10 ha, a jego wymiary to 9,2 km długości i 1,5 km szerokości. Wokół brzegów jeziora znajduje się wiele ośrodków wczasowych. Bogata baza noclegowa Sławy to głownie domki letniskowe i ośrodki wczasowe. Nie można zapomnieć o polach namiotowych i campingowych. Bardzo duża cześć przyjeżdżających nad jezioro osób liczy na te własne noclegi. Sława jest popularnym punktem biwakowym. Działa tu wiele ośrodków, które mają rozbudowaną infrastrukturę dla wczasowiczów spędzających urlop pod namiotami lub w campingach. Poza węzłami sanitarnymi i mediami na wczasowiczów czekają usługi gastronomiczne, sklepy oraz to co nad jeziorem najważniejsze – strzeżone kąpieliska, pomsty, mola, wypożyczalnie sprzętu wodnego.

Warto nadmienić, że w czasie sezonu nad bezpieczeństwem plażowiczów i użytkowników wszelkich jednostek pływających czuwają ratownicy z WOPR-u Wschowa. Jednym z ulubionych zajęć wczasowiczów tu przyjeżdżających są rejsy po jeziorze. W kilku ośrodkach wokół zbiornika jest możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego. Wiele z nich oferuje podstawowe sprzęty, takie jak kajaki, rowery wodne czy łodzie wiosłowe. Dla miłośników żeglarstwa (z patentem) istnieje możliwość wypożyczenia łodzi typu DZ lub omega.  Niestety według wieloletnich badań jakość wody w Jeziorze Sławskim z roku na rok ulega pogorszeniu. Na ten stan rzeczy mają wpływ nieczystości, jakie do zbiornika wpływają z okolicznych miejscowości. Jednakże stan wody oceniany jest na dobry i nie ma przeciwwskazań do zażywania w nim kąpieli. Władze lokalne dokładają wszelkich starań, aby poprawiać sytuację i warunki turystyczne Sławy.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>