Thanea

Pory roku na Roztoczu

Bez kategorii No Comment

Roztocze to jest miejsce, gdzie warto się wybrać o każdej porze roku. Nawet w ziemie jest tutaj mnóstwo atrakcji, których można zakosztować.

Wiosna – w każdym zakątku jest ona niesamowita, ale na Roztoczu wydaje się być wyjątkowo piękna i zachwycająca. Wiele osób przybywa tutaj by razem z drzewami, krzewami, trawą, kwiatami budzić się do życia. Jest to region bardzo inspirujący twórczo, tu często swój azyl znajdują pisarze, malarze i inni artyści. Wiosną baza noclegowa nie jest jeszcze tak przepełniona, a ceny noclegów są niższe niż w sezonie.

Lato – to oczywiści najbardziej oblegany czas na Roztoczu. W czerwcu, lipcu, sierpniu przyjeżdżają tutaj setki turystów, którzy chcą wypocząć w tutejszych lasach, na plażach, czy nad zalewami. To dla wielu idealny czas na łowienie ryb, przejażdżki rowerami bądź spływy kajakowe. Bardzo popularny i czynny tylko w lecie jest Zalew w Krasnobrodzie. Tutaj mieści się centrum letnich atrakcji. Pływanie, kąpiele słoneczne, gry w piłkę plażową, zabawy w wesoły miasteczku lub parku linowym to tylko niektóre miejscowe atrakcje.

Jesień – to wbrew pozorom bardzo atrakcyjny czas na Roztoczu. Można tutaj cudownie wypocząć i zrelaksować się, zwłaszcza jeśli pogoda dopisuje. Szczególnie połowa października jest kwintesencją polskiej jesieni. Polany i pola mieniące się przepięknymi kolorami, mieszane lasy, które wydają się być jak z bajki. To idealny czas na spacery i wędrówki po lesie. Wówczas warto wybrać się na grzyby. Można spotkać borowiki, podgrzybki, gąski, kołpaki, kanie i wiele innych. Jednak przed zjedzeniem lub wysuszeniem lepiej poradzić się kogoś z mieszkańców, kto naprawdę zna się na grzybach, czy nie zebraliśmy przez przypadek jakiegoś trującego okazu. Jesienny nocleg na Roztoczu ma także inną zaletę, jest to okres, kiedy ceny znacznie spadają.

Zima – wtedy na Roztocze przyjeżdżają głównie narciarze. Czynne są tutaj stoki w Krasnobrodzie, Adamowie i w okolicach Zamościa. Są to stoki o niezbyt dużym stopniu trudności, dlatego często widać tutaj rodzinny z małymi dziećmi, które dopiera zaczynają się uczyć szusowania. Można wykupić indywidualne lekcje u instruktora lub zapisać się na kurs grupowy. To doskonałe miejsce także na szaleństwa na sankach, workach czy jabłuszkach. Górki, pagórki i wzniesienia dają tu szansę na fantastyczną zimową zabawę.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>