Thanea

Sandomierz – tysiącletni gród z tradycjami

Bez kategorii No Comment

Weekend warto spędzić w Sandomierzu, przepięknym miasteczku, w którym zakochaliśmy się od pierwszego wejrzenia. Jego ciekawa historia i charakterystyczna architektura to pewnie główne powody, dla których miasto odwiedza tak wielu turystów. Z uwagi na to sandomierska baza noclegowa jest bardzo dobrze rozwinięta i jest w czym wybierać. Można m.in. skorzystać z uroków natury i tamtejszych malowniczych terenów. W tym celu powstały właśnie wypożyczalnie rowerów, by umożliwić podziwianie krajobrazu na dwóch kółkach bądź na piechotę, jeśli ktoś ma takie życzenie.

Jedna z tras, zielony szlak liczy sobie prawie 50 kilometrów i przebiega przez Zawisełcze, Koćmierzów, Ostrołękę, Bogorię Skotnicką, Skotniki, Błonia, Koprzywnicę, Beszyce, Sulisławice, Klimontów i Ujazd. Pokonanie jej do najprostszych nie należy, więc warto odpowiednio przygotować swój sprzęt lub zadbać o to, aby ten wypożyczony był profesjonalny. Kolejnym szlakiem rowerowym jest szlak niebieski o nazwie „Sandomierskie Krajobrazy”, biegnący głównie przez drogi asfaltowe i polne, które w kilku miejscach przecinają się lessowymi wąwozami. Niebieski szlak rowerowy ma długość około 24 kilometrów, więc przejażdżka nim nie powinna zająć więcej niż dwie godziny.

W związku z rewitalizacją sandomierskiego Starego Miasta stopniowo przywracana jest miastu jego chlubna portowa tradycja, a w 2009 roku odnowiono Bulwar Piłsudskiego i zagospodarowano Stary Port. Na jego terenie znajdują się teraz obiekty sportowo – rekreacyjne, m.in. nowoczesna przystań, a brzegiem ciągnie się wspaniała promenada, która jest idealnym miejscem na spacery. Warto również zwiedzić zbrojownię rycerską. W siedzibie Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej będziemy mieli okazję nie tylko obejrzeć prezentowaną tam ekspozycję, ale nawet przebrać się w rycerskie, czy też szlacheckie stroje, a dla pań przygotowane są piękne suknie księżniczek. Współcześni rycerze gromadzą tam również skład broni.

Reasumując, Sandomierz jest miastem, które warto zobaczyć-ilość zabytków oraz atrakcji z pewnością wystarczy na kilka dni zwiedzania, a przy okazji pozwoli na wypoczynek w mieście.Wiele wariantów noclegowych dla turystów (➨Sandomierz noclegi) pozwoli na optymalny wybór, zgodnie z upodobaniami oraz możliwościami finansowymi.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>