Czy warto wziąć kredyt samochodowy?

Czy warto wziąć kredyt samochodowy?

Rozpocznijmy od tego, iż kredyt samochodowy to powszechne, przetestowane oraz bezpieczne rozwiązanie. Powszechne, ponieważ w ten sposób osoby prywatne przeważnie – obok zakupów gotówkowych – nabywają nowe oraz używane pojazdy. Przetestowane, gdyż kredyt samochodowy w obecnej postaci jest na naszym rynku od lat oraz miliony zawartych umów pozwalały ową postać finansowania doprowadzić do doskonałości.

Kredyt na samochód – czym jest?

Kredyt na samochód to umowa zawierana pomiędzy bankiem natomiast kredytobiorcą. Obejmuje pożyczenie konkretnej sumy pieniędzy na dany cel, jaką w określonym okresie czasu należy systematycznie płacić, w ratach zwiększonych o odpowiednie odsetki. Mnóstwo banków pozwala w ramach takiego kredytu zakupić również inne samochody silnikowe, np. motocykl, skuter lub auto dostawcze. Wielkość pożyczki jest dokładnie uzależniona od zdolności kredytowej.

Kredyt na samochód – co należałoby wiedzieć?

Kredyt samochodowy jest zobowiązaniem celowym, więc takim, jakie jest zaciągane na opłacenie określonego celu, w tym danym wypadku zakupu samochodu. Ze środków w ten sposób uzyskanych można zakupić nie jedynie samochód, lecz także motocykl, skuter, quad, kamper, przyczepę lub chociażby traktor. O taki kredyt może starać się zarówno osoba fizyczna, jak i również spółka.

Niezbędne procedury

Dla poszczególnych niezwykle ważną sprawą przy braniu kredytu będzie także czas niezbędny na załatwienie formalności. Pod tym względem kredyty gotówkowe są, można stwierdzić, „łatwiejsze oraz szybsze do załatwienia”. Przy ich zaciągnięciu często starcza okazanie dowodu, stwierdzającego tożsamość (dowód osobisty) oraz potwierdzenie o zarobkach (jego typ zależy od źródła naszych przychodów), opcjonalnie także potwierdzenie miesięcznych wpływów na konto (wyciąg z konta).

Potrzebna polisa

Bank godząc się na przyznanie kredytu na samochód, wykorzystuje ubezpieczenie w formie kupowanego samochodu. Gdy posiadacz auta przestanie je płacić, może go przejąć oraz sprzedać. Dla poszczególnych myśl, iż samochód tak naprawdę należy do kogoś innego oraz może zostać przejęty, jest ciężka. Natomiast mnóstwo osób nie zwraca na to uwagi oraz docenia, iż może kupić każdy typ, na jaki inaczej trzeba by długo oszczędzać. Atutem takiego wyjścia jest także mniejsze oprocentowanie aniżeli przy normalnych pożyczkach. Jedynym ewentualnym ograniczeniem może być tutaj fakt, iż bank zażąda polisy AC z cesją potencjalnego odszkodowania.

Zalety kredytu samochodowego

Gdy upatrzymy już sobie upragniony samochód, natomiast stan naszych oszczędności nie pozwoli na opłacenie pełni zakupu ze swoich środków, nie pozostaje nam nic innego, jak skorzystać ze specjalnego finansowania. Wybierając rozwiązanie w formie kredytu samochodowego, możemy liczyć pomiędzy innymi na mniejszy w zestawieniu z kredytem gotówkowym koszt, jak także na czas finansowania wynoszący, chociażby 10 lat.

Stefan Rączka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.