Filarum opinie

Filarum opinie

Filarum to portal internetowy udzielający pożyczek pozabankowych. W ciągu kilku lat swojej działalności szerokim echem odbił się w środowisku, dwukrotnie zyskując Laur Konsumenta w roku 2014 oraz 2017. Nie jest to dziełem przypadku, bowiem właścicielem strony jest Rapid Finance Sp.z.o.o. mający pod swoimi skrzydłami między innymi Soho Credit. Kilkudziesięciodniowe pożyczki potrafią sprawnie podreperować budżet i pozwolić na wyjście z chwilowego dołka finansowego, dlatego coraz więcej osób skłania się ku portalom oferującym takie właśnie usługi.

Nowi klienci

Pożyczka na portalu jest niezwykle prosta, musimy jednak spełnić kilka wymagań. Przede wszystkim ważny jest wiek zainteresowanego. Pieniądze przyznane zostaną tylko wtedy, gdy pożyczkobiorca ukończy dwudziesty rok życia, jednak nie może być starszy niż 76 lat. Ważna jest także „czysta karta” w bazach, którymi posługuje się Filarum. Klient nie może mieć zaległości finansowych odnotowanych w Krajowym Rejestrze Długów, BIG InfoMonitor, Rejestrze Dłużników ERIF oraz Krajowym Biurze Informacji Gospodarczej. Konsument musi być także obywatelem Polski i posiadać ważny dowód osobisty. Gdy pożyczkobiorca spełnia powyższe warunki oraz wykazuje zdolność kredytową pozwalającą na zawiązanie umowy, bez problemu w swojej pierwszej umowie może ubiegać się o kwotę 1000 złotych. Jest to maksymalny próg pożyczki dla nowego klienta.

Proces nawiązywania umowy

Pożyczka na portalu jest bardzo prosta. Pożyczkobiorca wypełnia wszystkie pola rejestracyjne, głównie związane z danymi osobowymi. Kolejnym krokiem jest przelew weryfikacyjny w wysokości jednego grosza na konto bankowe Filarum. Jeśli poprawnie wykonamy wszystkie czynności możemy w ekspresowym tempie spodziewać się decyzji odnośnie podjętej decyzji. Zostanie ona przekazana w formie SMS, a w przypadku pozytywnego rozpatrzenia pieniądze zostaną niezwłocznie wysłane na rachunek bankowy podany w polu rejestracyjnym.

Kolejne pożyczki

Po spłacie swojego pierwszego zobowiązania, pożyczkobiorca może bez problemu zasięgnąć kolejnych środków finansowych. Ile zatem klient może pożyczyć w Filarum?
• druga pożyczka – do 1800 zł
• trzecia pożyczka – 2300 zł
• czwarta pożyczka – 2600 zł
• piąta i kolejne – 5000 zł
Kolejne umowy są jednak obarczone sporym oprocentowaniem. Wynosi ono od 19 do 20% w zależności od kwoty pożyczki. Jeśli jednak nie mamy możliwości zaciągnięcia zobowiązań w inny sposób, jest to dobra alternatywa.

Spłata zobowiązań

Po podpisaniu umowy czeka oczywiście późniejsza spłata pożyczki. Zobowiązania możemy zniwelować poprzez przelew bankowy na rachunki Filarum. Obecnie portal ma swoje konta w:

• Alior Bank
• PKO BP
• PEKAO S.A.
• Santander Bank
• mBank
• Millennium Bank

Złe wiadomości czekają jednak tych, którzy nie są w stanie terminowo spłacić zobowiązań. W Filarum nie ma możliwości przedłużenia okresu pożyczki ani jej refinansowania. Jedyną możliwością jest kontakt z pracownikiem, który może zaproponować rozłożenie zadłużenia na raty. Jeśli pożyczkobiorca zaniedba również polubowne rozwiązanie, czekać na niego będą poważniejsze nieprzyjemności. Po przypomnieniach o konieczności spłaty zobowiązania, Filarum może sprzedać dług firmie windykacyjnej lub oddać sprawę do sądu. Dłużnik może także spodziewać się wpisania do rejestru dłużników KRD, BIK, BIG, a także ERIF.

Kontakt

By zasięgnąć więcej informacji, Filarum udostępnia telefoniczną oraz mailową formę kontaktu do trzech działów instytucji.

Dział Obsługi Klientów:
info@filarum.pl
222 66 80 80

Sprawy płatności:
przelew@filarum.pl
775 44 65 21

Dział Windykacji:
windykacja@filarum.pl
222 668 305

Filarum to jeden z czołowych przedstawicieli pożyczek internetowych. Może świadczyć o tym między innymi dwukrotny Laur Konsumenta, a także szeroko zakrojona akcja marketingowa w telewizji. Spoty reklamowe w największych polskich kanałach, takich jak TVP czy Polsat na pewno pozytywnie oddziałują na postrzeganie marki przez konsumentów. Przejrzyste zasady, łatwy proces rejestracji i gwarancja usług na najwyższym poziomie to coś, co reprezentuje sobą Filarum.

Stefan Rączka