Freezl.pl opinie

Freezl.pl opinie

Podstawowe informacje

Pełna nazwa firmy brzmi Centrum Rozwiązań Kredytowych Sp. z o.o. Jej siedziba znajduje się w Warszawie przy ulicy Twardej 18. Z jej przedstawicielami można skontaktować się drogą:

  • telefoniczną – 22 87 383 87,
  • mailową – info@freezl.pl

Ponadto marka posiada swoją stronę internetową pod adresem Freezl.pl. Freezl funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 – 19:00 oraz w soboty i niedziele od 09:00 do 17:00. Firma Freezl istnieje na rynku chwilówek od niedawna. Na pożyczkę mogą liczyć wszystkie osoby pełnoletnie. Swoją ofertę kieruje wyłącznie do osób, które posiadają aktywne konta w następujących serwisach społecznościowych:

  • Linkedin,
  • Nasza Klasa,
  • Facebook

Niestety, nie istnieje inna możliwość na otrzymanie pożyczki w tym serwisie. Osoba, której zależy na otrzymaniu pożyczki w Freezl powinna najpierw założyć konto w jednym z powyższych serwisów społecznościowych. Ten mechanizm wdrożono prawdopodobnie w celu weryfikacji potencjalnych pożyczkobiorców. Przez stworzony przez Freezl system nie prześliźnie się żadna osoba, która konto w takim serwisie ma od jednego dnia.

Kwota pożyczek

Chwilówka w Freezl może mieć wartość od 100 zł do 5000 zł. Okres spłaty różni się w sposób nieznaczny od tego oferowanego przez firmy takie jak Vivus bądź Vonga, bowiem wynosi on 35 dni. Firmie zależy na trafieniu do Klientów z następującym hasłem reklamowym: „możliwość otrzymania kredytu online bez zaświadczenia o dochodach”. Freezl zapewnia również Klientów, że nie sprawdza bazy BIK. Firma udziela pożyczek Klientom, jeśli spełnią 4 następujące kroki:

  • wybranie kwoty oraz czasu spłaty,
  • rejestracja i wypełnienie wniosku,
  • weryfikacja swojego konta bankowego,
  • przetwarzanie i zweryfikowanie wniosku

Po dokonaniu powyższych czynności pożyczka powinna trafić na konto bankowe Klienta.

Weryfikacja BIK

Freezl zapewnia swoich Klientów, że udzielając pożyczek nie sprawdza BIK ani zaświadczeń dotyczących dochodów. Wiadomo jednak, że pożyczkodawcy posiadają inne sposoby zastępcze, które pozwalają im na sprawdzenie faktycznych zarobków pożyczkobiorcy. Jeżeli firma udzielałaby pożyczek Klientom bez dochodów, naraziłaby się na duże straty ekonomiczne. Poza BIK istnieje również szereg innych baz danych, które zbierają informacje na temat dłużników.

Weryfikacja KRD

Krajowy Rejestr Długów należy do grona największych baz danych dotyczących dłużników, którzy posiadają zaległości w spłacie umów pożyczkowych, abonamentowych takich jak opłaty za TV, GSM czy internet czy mandaty. Trafić może do niej za naprawdę niską kwotę należną firmom bądź osobom fizycznym. Freezl na swojej stronie oznajmia, że sprawdza rejestr KRD.

Weryfikacja BIG oraz ERIF

Freezl nie mówi wprost na temat sprawdzania innych baz danych niż KRD. W umowie istnieje jednak zapis, że firmie przysługuje prawo do sprawdzania „innych baz niesolidnych dłużników”. Z tego zapisu wynika, że jeżeli nasze dane widnieją w KRD, wówczas Freezl sprawdzi również informacje zawarte w ERIF oraz BIG.

Pożyczka dla nowych Klientów

Wiele firm pożyczkowych posiada usługę darmowej pożyczki dla każdego nowego Klienta. Niestety, Freezl nie posiada takiej oferty.

Rachunki bankowe prowadzone przez Freezl

Niestety, firma pożyczkowa Freezl nie podaje na swojej stronie listy rachunków bankowych przez siebie prowadzonych. Dlatego też warto zapytać o tę kwestię konsultantów poprzez czat dostępny na stronie oraz na infolinii. Jeśli będziemy posiadali konto w tym samym banku, co Freezl, wówczas pożyczkę powinniśmy otrzymać w trybie ekspresowym.

Przedłużenie terminu spłaty

Klientom przysługuje prawo do refinansowania pożyczki na okres 7, 14 bądź 30 dni. Trzeba jednak uiścić odpowiednią opłatę za tę usługę. Jej wysokość wynosi kolejno 10, 16 oraz 27,4% kwoty pożyczki oraz przy rocznym oprocentowaniu w wysokości 10% w skali roku. Jeśli nie spłacimy pożyczki w terminie i nie złożymy wniosku o refinansowanie, wówczas czekają nas przykre konsekwencje takie jak wpisanie dłużnika do baz danych, takich jak KRD, BIG oraz ERIF.

Stefan Rączka