GetBucks opinie

GetBucks opinie

Najważniejsze informacje na temat pożyczkodawcy

Pełna nazwa przedsiębiorstwa brzmi GetBucks Poland Sp. z o.o. Siedziba mieści się przy Alejach Jerozolimskich 96 w Warszawie. Z przedstawicielami GetBucks można kontaktować się drogą:

 • telefoniczną – 22 307 53 57,
 • mailową – info@getbucks.pl

Marka posiada oczywiście swoją stronę internetową getbucks.com. GetBucks należy do grona nowych firm, które oferują szybkie kredyty oraz pożyczki. W swoich reklamach chwali się ona prostotą, jaka do tej pory nie była oferowana na rynku. Strona GetBucks wygląda w sposób podobny do innych pożyczkodawców. Większa część strony głównej to suwak, dzięki któremu możliwe jest wybranie kwoty pożyczki a także czas jej spłaty. Kwota, o jaką można starać się w Get Bucks mieści się w przedziale 200 – 2500 zł. Okres spłaty mieści się w przedziale od 7 do 30 dni. Wysokość pożyczki uzależniona jest od tak zwanego poziomu zaufania. Wraz ze spłacaniem kolejnych pożyczek, poziom zaufania wzrasta, dzięki czemu możliwe jest otrzymanie wyższej kwoty pożyczki.

Kto może otrzymać pożyczkę w GetBucks?

Do ubiegania się o pożyczkę trzeba spełnić kilka następujących warunków :

 • pełnoletność,
 • posiadanie zdolności kredytowej,
 • niefigurowanie w rejestrze BIK,
 • posiadanie obywatelstwa Rzeczypospolitej Polskiej,
 • nie posiadanie niespłaconych pożyczek oraz innych zobowiązań wobec firmy GetBucks,
 • posiadanie adresu e-mail oraz telefonu komórkowego,
 • posiadanie konta bankowego z dostępem do bankowości elektronicznej,
 • posiadanie nieograniczonej zdolności do czynności prawnych,
 • posiadanie aktualnego dowodu osobistego,
 • posiadanie statusu konsumenta

Pierwsza pożyczka za darmo

Bardzo wiele firm ma w swojej ofercie darmową pożyczkę. Nie inaczej jest w przypadku marki GetBucks. Klient, który bierze pożyczkę po raz pierwszy może otrzymać maksymalnie 1000 zł. Warto nadmienić, że jeśli zostanie ona spłacona w terminie, będzie w 100% darmowa – nie jest ona objęta żadnymi prowizjami, a RRSO wynosi 0%.

Czy GetBucks weryfikuje BIK?

GetBucks na swojej stronie nie zamieszcza informacji odnośnie sprawdzaniu danych pożyczkobiorców w rejestrze BIK. Najprawdopodobniej firma nie sprawdza tego rejestru, dlatego obecność naszych danych w BIK nie powinna być przeszkodą w otrzymaniu pożyczki. Nie ma to również wpływu na jej wysokość.

Weryfikacja KRD

Bardzo często obecność w KRD stanowi przeszkodę dla ogromnej ilości osób ubiegających się o pożyczkę. Jeżeli wnioskujemy o pożyczkę w GetBucks, nie musimy martwić się o to, że nie otrzymamy pożyczki przez obecność naszych danych w KRD. Najprawdopodobniej nie ma to bowiem wpływu na odrzucenie naszego wniosku pożyczkowego.

Weryfikacja BIG oraz ERIF

Firma na swojej stronie informuje, że sprawdza dane dłużników dostępne w BIG oraz ERIF. Obecność w którymś z tych rejestrów skutkowała będzie odmową udzielenia przez GetBucks pożyczki. Niestety, tylko nieliczne firmy udzielają pożyczek bez BIG.

Przedłużenie terminu spłaty

Jeśli będziemy mieli problemy z terminową spłatą, GetBucks oferuje możliwość przedłużenia okresu spłaty. Warunek w tym przypadku to uiszczenie opłaty w odpowiedniej wysokości.

Konsekwencje uchylania się od spłaty rat

W momencie, gdy zbliżał się będzie termin spłaty pożyczki, pożyczkodawca poinformuje nas o tym fakcie drogą telefoniczną bądź mailową. Jeśli pożyczkobiorca będzie zwlekał ze spłatą dłużej niż 7 dni po upływie wyznaczonego terminu, wówczas pożyczkodawca posiada prawo do podjęcia czynności, dzięki którym możliwe będzie odzyskanie wierzytelności. Firma na swojej stronie zamieściła informację, że nalicza karne odsetki, których wysokość jest równa czterokrotności stopy kredytowej Narodowego Banku Polskiego. Należy mieć na uwadze, że każda umowa, nawet ta, którą podpisaliśmy z instytucją pozabankową musi być przestrzegana, inaczej czekają nas bardzo przykre konsekwencje.

Na stronie internetowej pożyczkodawca nie informuje o ilości wysyłanych ponagleń oraz ich wysokości. Warto przed podpisaniem umowy zapoznać się z wysokością opłat karnych, które naliczone zostaną wtedy, gdy nie oddamy chwilówki w odpowiednim terminie.

Stefan Rączka