Jak wybrać odpowiednie konto dla młodych?

Jak wybrać odpowiednie konto dla młodych?

Jeszcze parę lat temu banki w Polsce niejednokrotnie proponowały konta szczególnie dla studentów, więc tak nazywane popularnie konta dla młodych, lecz pełnoletnich już osób, identycznie jak np. dla seniorów. Następnie rynek poszedł jednakże w prostotę oraz ujednolicenie oferty natomiast teraz kont studenckich jest znacznie mniej. Chociaż wciąż się zdarzają. Znacznie powszechniejsze są jednakże rachunki tradycyjne, w ramach jakich osoby w wieku do 26 lat płacą mniej.

Czym jest konto dla młodych?  

Konto młodzieżowe jest typem indywidualnego konta bankowego dedykowanym dla osób, jakie nie są już pełnoletnie, natomiast pragną mieć już własny własny rachunek bankowy. Gdyż osoby niepełnoletnie nie posiadają zdolności do wykonywania czynności cywilno-prawnych, konto młodzieżowe to doskonały artykuł bankowy dla rodziców pragnących zagwarantować własnym dzieciom pewny dostęp do kapitałów. Konta młodzieżowe są niezwykle tanie w utrzymaniu, jednakże ze względu na własne zastosowanie mają większe ograniczenia traktujące transakcji lub wypłat z bankomatów.

Na co zwrócić uwagę przy doborze konta dla młodych?

Gdy pragniesz otworzyć własne pierwsze konto bankowe, zwróć wyjątkową uwagę na brak opłaty za prowadzenie konta oraz przelewy poprzez internet, zorientuj się jaka jest cena za kartę oraz w jaki sposób możesz jej uniknąć. Należałoby także zobaczyć z ilu bankomatów możesz bez prowizji wypłacać kapitały i czy bank wymaga tego, żeby Twój rodzic także miał w nim konto. W wielu wypadkach jest to ogromna przeszkoda oraz zdecydowanie korzystniej jest, kiedy bank nie stawia takiego wymogu.

Na krajowym rynku jest w czym wybierać  

Nie można stwierdzić, iż banki ubiegają się w ofercie dla nastolatków, tymczasem prawie połowa spośród nich proponuje konta młodzieżowe. Oraz to w większości na niezwykle atrakcyjnych warunkach. Prawie wszelkie owego rodzaju konta prowadzone są nieodpłatnie, niejednokrotnie także bezpłatne jest korzystanie z karty debetowej oraz wypłaty ze wszelkich bankomatów w Polsce. Z pewnymi powiązano także dobrą ofertą oszczędnościową, nieraz zdecydowanie lepszą od owej, jaka proponowana jest na rachunkach dla dorosłych. Założenie konta w banku nie jest decyzją dożywotnią. Rynek cały czas się zmienia, natomiast konkurencja w dziedzinie skłania firmy finansowe do tworzenia jeszcze ciekawszych propozycji. Teraz wszelkie banki proponują (mniej bądź bardziej poprawioną) bankowość elektroniczną oraz aplikację mobilną na telefon. Ponadto banki proponują szereg kart płatniczych i możliwość otwarcia konta z debetem jakie będzie opcją dla kredytu odnawialnego.

Czy najtańsze konto bankowe jest najdoskonalsze?

Jeszcze większa część osób rezygnuje z płatności gotówką na rzecz szybszych oraz bezpieczniejszych transakcji bezgotówkowych oraz płatności przenośnych. Co za tymże idzie stanowcza większość spośród nas ma co najmniej jedno konto bankowe. Tenże artykuł bankowy usprawnia zarządzanie kapitałami, płacenie za rachunki oraz zakupy lub robienie szybkich przelewów gotówki. O korzyściach wynikających z posiadania konta można mówić długo.

Stefan Rączka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.