Kredyty gotówkowe – co o nich wiedzieć trzeba?

Kredyty gotówkowe – co o nich wiedzieć trzeba?

Kredyty gotówkowe, tuż obok chwilówek, są jednym z naczęściej wybieranych produktów finansowych wśród pożyczkobiorców. O ile w przypadku pożyczek krótkoterminowych formalności są uproszczone lub nie ma ich wcale, o tyle przy kredytach w banku wygląda to nieco inaczej. Co warto wiedzieć więcej w tej kwestii oraz gdzie znaleźć najlepszą dla siebie ofertę?

Kredyty gotówkowe – na co mogą być przeznaczone?

Lato sprzyja podróżom, wycieczkom. Jest to czas finansowej swobody i oczywiście wyższych niż zazwyczaj wydatków. Najlepszym sposobem na wakacyjne wyjazdy jest odkładanie na nie co miesiąc konkretnej sumy pieniędzy – a z tym bywa różnie. Często nie udaje się uzbierać potrzebnej kwoty. Stąd też sporo konsumentów decyduje się na kredyt gotówkowy, inaczej zwany konsumpcyjnym. Kwotę z zaciągniętego zobowiązania można przeznaczyć m.in. na:

 • Kupno auta,
 • Rehabilitację, 
 • Zagraniczne wyjazdy
 • Zakup sprzętów AGD, RTV.

W tym miejscu należy dodać, że przed wzięciem kredytu warto jest przeanalizować oferty kilku banków. Dlaczego? Ponieważ owszem pożyczka jest sposobem na szybką gotówkę, ale by była zarazem opłacalna, trzeba wiedzieć jakie jest jej RRSO oraz całkowity koszt.

Kredyty gotówkowe bez zaświadczeń

Banki przeważnie wymagają od pożyczkobiorców dokumentów potwierdzających ich dochody. Sytuacja wygląda nieco inaczej przy kredytach gotówkowych bez zaświadczeń. Mogą być one zaciągnięte jedynie na oświadczenie, bo udzielane są online. We wniosku wymaga się od klienta podania źródła dochodu, które musi być wiarygodne – nie ma konieczności by wynikało z umowy o pracę. Może pochodzić z tytułu umowy zlecenia, czy o dzieło, jak i z renty socjalnej.

Aby otrzymać kredyt gotówkowy bez zaświadczeń należy:

 1. Mieć ukończone 18 lat.
 2. Posiadać stałe źródło dochodu.
 3. Być właścicielem rachunku bankowego.
 4. Mieć adres e-mail oraz telefon komórkowy.
 5. Posiadać dowód osobisty.

Pożyczki online bez zaświadczeń znajdują się głównie w ofercie porabanków, które oferują m.in. chwilówki. Nie brakuje jednak banków, które udostępniają kredyty konsumpcyjne swoim klientom, którzy posiadają u nich konta oraz mają wgląd do ich historii kredytowej, wysokości wynagrodzenia itp. 

Ranking najtańszych kredytów gotówkowych

Trzeba pamiętać, że nawet najmniejsze opóźnienie w spłacie zobowiązań źle wpływa na historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej. A to utrudnia weryfikację wniosku pożyczkowego. Osoby posiadające duże problemy w płatnościach mają niestety niewielkie szanse na otrzymanie taniego kredytu w banku. Oczywiście każdy wniosek i ostateczna decyzja co do finansowania jest indywidualna i zależy od kilku parametrów. 

Banki, które proponują tanie kredyty gotówkowe, z przystępnym RRSO, bez konieczności brania ubezpieczenia , czy dodatkowych produktów bankowych oraz bez prowizji to:

 • Alior Bank,
 • BGŻ BNP Paribas,
 • Citi Handlowy,
 • Eurobank,
 • PKO BP,
 • T-Mobile Usługi Bankowe,
 • Santander Bank Polska.

Stefan Rączka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.