Kredyty gotówkowe na święta – jak nie dać się złapać w pułapkę?

Kredyty gotówkowe na święta – jak nie dać się złapać w pułapkę?

Przed okresem świątecznym, gdy w grę wchodzi wzmożony czas zakupów, łatwiej o pomyłki i nieodpowiednie decyzje. Jedną z nich może być podpisanie umowy pożyczkowej, podczas gdy do dyspozycji ma się znacznie atrakcyjniejsze kredyty gotówkowe. Warto więc zwłaszcza w tym szczególnym okresie dokładniej przeglądać dostępne oferty. Nie brakuje bowiem zarówno tych korzystnych finansowo, jak i pełnych kruczków, haczyków i pułapek.

Podejmuj decyzje kredytowe na zimno

Chociaż wydatki świąteczne z roku na rok rosną i Polacy wydają coraz więcej na przygotowanie świąt, nie może być to powodem do ślepego brania gotówki w ciemno. Wręcz przeciwnie: jeśli szykują się większe kwoty do wydania, należy spokojnie usiąść, rozpisać poszczególne koszty i wyznaczyć sobie nieprzekraczalną granicę finansową. Jeśli domowy budżet nie daje rady z pokryciem tych wydatków, należy z części zrezygnować lub skorzystać z opcji pomocy zewnętrznej. Taką są na przykład kredyty gotówkowe, które wzięte na krótki czas (3-6 miesięcy) i na niewielką kwotę można stosunkowo szybko i łatwo spłacić. Podjęcie takiej decyzji powinno być jednak również przemyślane; poddawanie się emocjom nie przyniesie niczego dobrego.

Który bank udziela kredyty gotówkowe?

Specjalistami od kredytów gotówkowych są oczywiście banki, które swoją ofertę dostępną np. tutaj https://www.czerwona-skarbonka.pl/kredyty-gotowkowe/ bardzo często modyfikują tuż przed świętami. Powodem jest oczywiście rosnący wtedy popyt na takie usługi, ale też większa wiedza samych konsumentów. Polacy nie biorą już pierwszych z brzegu kredytów, ale szukają takich, które będą mogli najłatwiej spłacić – niskie raty, optymalny czas kredytowania, brak ukrytych opłat. Ze względów praktycznych najlepiej wybierać oferty banku, który prowadzi już ROR albo konto oszczędnościowe lub walutowe. Jednak jeśli korzystniejsza oferta jest w innej placówce, a konkurencyjny bank oferuje atrakcyjniejsze warunki, lepiej skorzystać z usług tego drugiego. Oszczędności pozyskane w ten sposób na kredycie będą warte dodatkowych formalności, jakie trzeba przejść w procesie sporządzania wniosku.

Poluj na kredytowe promocje

Okres przedświąteczny to również czas pojawiania się czasowych promocji w usługach bankowych. Obserwując rankingi i porównywarki można w łatwy sposób złapać ciekawą ofertę o atrakcyjnym oprocentowaniu, która dostępna jest np. wyłącznie przed samymi świętami, a jej warunki są o wiele atrakcyjniejsze od podstawowych. Banki zdają sobie sprawę z tego, że kredyty gotówkowe to dla wielu osób jedyna szansa na przygotowanie świąt, kupienie prezentów czy rodzinny wyjazd, dlatego walczą o klientów oferując im konkurencyjne, atrakcyjnie kredyty o obniżonym RRSO albo znacznie ograniczonej stawce prowizyjnej. Wybierając taką ofertę warto jednak przeczytać ją kilkukrotnie, sprawdzić wszystkie opłaty oraz dopytać o końcowy koszt. Może się zdarzyć, że pod przykrywką niskiego oprocentowania kryje się wysoka prowizja, obowiązkowe ubezpieczenie albo bardzo duże koszty obsługi kredytu, które finalnie czynią go kompletnie nieopłacalnym z punktu widzenia klienta.

Stefan Rączka

2 thoughts on “Kredyty gotówkowe na święta – jak nie dać się złapać w pułapkę?

  1. Ciężkie pytanie na pewno tak jak piszą autorzy artykułu należy podejść do tematu bez zbędnych emocji i dobrze porównać oferty dostępne na rynku. Masz do wyboru wiele porównywarek online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.