Pożyczka pod zastaw karty pojazdu

Pożyczka pod zastaw karty pojazdu

W dzisiejszym świecie pożyczanie pieniędzy od różnych firm i instytucji stało się dość popularne. Wiele banków i firm pożyczkowych zarabia dość sporo na pożyczaniu. Istnieje wiele produktów oferowanych klientom banków. Są to kredyty hipoteczne, inwestycyjne, konsumpcyjne, czy konsolidacyjne. Podobnie chwilówki mają bogatą ofertę produktów skierowaną do szerokiej grupy klientów. Wiele firm oferuje między innymi pożyczki pod zastaw karty pojazdu.

Pożyczki pod zastaw auta

W internecie od jakiegoś czasu coraz większą popularność zyskują pożyczki pod zastaw samochodu. Mogą się o nie ubiegać właściciele pojazdów, którzy mają ważną polisę oraz kartę pojazdu. Wysokość możliwej pożyczki zależy przede wszystkim od rodzaju samochodu, jego wartości i stanu technicznego. Wiek samochodu także może mieć spore znaczenie. Niektóre firmy określają wiek, do którego samochód można zastawić. Ważną informacją jest fakt, że otrzymaną pożyczkę w taki sposób, klient może przeznaczyć na dowolnie wybrany przez siebie cel. Co ważne, pożyczki pod zastaw karty pojazdu nie sprawiają, że musimy oddać nasz wóz. Nadal możemy nim jeździć. Jest to bardzo wygodna forma pożyczki.

Jak uzyskać gotówkę?

W celu uzyskania pożyczki pod zastaw auta należy spełnić pewne wymagania stawiane przez firmę pożyczkową. Jednak sam proces nie trwa długo. Podczas jednej wizyty u pożyczkodawcy można załatwić wszelkie formalności. Wizyta taka trwać może kilkanaście – kilkadziesiąt minut. W celu uzyskania gotówki trzeba przekazać dane z dowodu rejestracyjnego samochodu. Firma wykona weryfikację pojazdu, sprawdzi, czy wszystko z nim w porządku pod względem prawnym. Gdy zgoda na pożyczkę zostanie udzielona, przedstawiciel firmy zachowa kartę naszego pojazdu, która zostanie oddana po spłacie zadłużenia. Oczywiście z samochodu możemy nadal korzystać.

Wysokość pożyczki

Wysokość pożyczki tego rodzaju może być różna. Zależy ona od firmy, która ustala własne reguły. Oczywiście pożyczka nie może przekroczyć wartości zastawianego samochodu. Na rynku działają firmy, które pożyczają do kilkudziesięciu tysięcy złotych, inne do kilkuset, a niektóre nawet do ponad miliona. W zależności od potrzeb oraz wartości samochodu, trzeba znaleźć taką firmę, która oferuje interesujące nas kwoty.

Stefan Rączka