Pożyczki bez BIG – czy warto z nich korzystać?

Pożyczki bez BIG – czy warto z nich korzystać?

Pożyczki bez BIG stają się coraz bardziej popularne, szczególnie że można z nich korzystać na uproszczonych zasadach. Do BIG może trafić każdy, a wówczas skorzystanie z pomocy finansowej staje się utrudnione. Na szczęście pożyczki bez weryfikacji BIG są dostępne dla każdego, kto deklaruje chęć spłaty i widzi w takiej pożyczce szansę na pozbycie się innych wierzytelności. Należy sprawdzić, czy faktycznie warto korzystać z tego sposobu na pożyczanie.

Pożyczki bez BIG – czym właściwie jest BIG?


BIG to inaczej Biuro informacji Gospodarczej. Jest to instytucja, która gromadzi, przechowuje i udostępnia informacje na temat dłużników zwlekających ze spłatą swoich zobowiązań. Dane do BIG mogą być przekazywane przez podmioty, które mają podpisaną umowę z biurem i które chcą zaszkodzić nierzetelnym dłużnikom. W Polsce tak naprawdę działa aż 5 BIG-ów, a każdy z nich może gromadzić dane na temat innych dłużników. W ich poszukiwaniu należy przeszukać więc kilka baz – biura te są w stosunku do siebie konkurencyjne i nie stosują wzajemnego przepływu informacji. Przedsiębiorcy mogą być sprawdzani w BIG bez ograniczeń, natomiast konsumenci tylko za ich pisemną zgodą.


Pożyczki bez BIG – zasady ich przyznawania

Na rynku jest wiele firm, które udzielają pożyczki bez sprawdzania BIG lub traktując uzyskane z tego źródła informacje jako nieistotne. Z pożyczki bez BIG mogą skorzystać przedsiębiorcy, jak i osoby prywatne. Tego typu pożyczki to tzw. pożyczki na dowolny cel, których pożyczkodawcą może być zarówno bank, jak i inne instytucje finansowe. Praktyka wskazuje jednak, że firmy pozabankowe udzielają tych pożyczek znacznie łatwiej i na korzystniejszych zasadach, w łagodniejszy sposób oceniając zdolność finansową swoich klientów. Warto szukać firm, które reklamują swoje usługi, zapewniając o tym, iż nie sprawdzają baz BIG, BIK czy KRD.

Wniosek o pożyczkę można złożyć bezpośrednio w placówce lub skorzystać ze znacznie prostszej opcji, czyli wnioskowania drogą online. Wystarczy dokonać rejestracji w serwisie pożyczkowym, podając swoje dane. Następnie wybiera się kwotę pożyczki i preferowany termin spłaty i akceptuje warunki finansowania. Konieczne jest również wykonanie przelewu weryfikacyjnego w wysokości np 1 gr. Ostatnim krokiem jest weryfikacja wniosku przez firmę udzielającą pożyczki – jeśli zostanie on zaakceptowany, gotówka trafia na konto pożyczkobiorcy. Należy pamiętać o terminowej spłacie zobowiązania, dzięki czemu można się uchronić przed odsetkami.

Czy warto wnioskować o pożyczkę bez sprawdzania BIG?


Nowoczesne pożyczki bez BIG to atrakcyjna oferta dla osób, które w banku nie otrzymają pożyczki, a potrzebują określonej sumy. Gotówka może zostać przeznaczona na spłatę innego zadłużenia lub na inny dowolny cel. Czasem na listę BIG trafiają osoby zalegające z niewielkimi spłatami – póżniej nie mogą korzystać z ofert banków czy nawet kupować sprzętu na raty, co jest ogromnym utrudnieniem. Właśnie dla takich osób są pożyczki bez sprawdzania BIG, które można otrzymać nawet bez wychodzenia z domu.

Stefan Rączka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.