Provident opinie

Provident opinie

Provident jest pozabankową instytucją pożyczkową, nie jest parabankiem, nie udziela też tzw. „chwilówek”. Jest firmą z tradycjami sięgającymi na rynku brytyjskim ponad 130 lat. W Polsce firma działa od 20 lat, a z jej usług skorzystało już ponad 4 miliony osób. Provident jest częścią grupy finansowej IPF, która notowana jest na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych oraz na giełdzie papierów wartościowych w Warszawie.

Wszelkich informacji dotyczących obsługi klienta uzyskać można pod numerem telefonu 600 200 200.

Provident – charakterystyka ofert

Provident to szeroka gama produktów, każdy klient może znaleźć tu coś dla siebie. Charakterystyczną cechą pożyczek Providenta są pożyczki udzielane również w domu klienta. Provident udziela szybkich pożyczek na okres 30, 45, 60, 75, 90 lub 104 tygodni, spłacanych w ratach tygodniowych lub na 3, 6, 12, 18 i 24 miesiące, spłacanych w ratach miesięcznych. Pożyczki udzielane są na dowolny cel konsumpcyjny, bez podawania na co ma zostać ona przeznaczona. Provident udziela pożyczek w wysokości 300 – 15 000 zł. Wysokość RRSO jest różna w zależności od typu pożyczki oraz długości spłaty. O wysokości RRSO klient zostaje poinformowany przed zawarciem umowy, jest ona także podana w umowie pożyczki.

Istnieje możliwość wyboru formy spłaty pożyczki: może to być przelew na rachunek bankowy Providenta, który jest ustalany indywidualnie przy każdej umowie lub obsługa domowa – spłata bezpośrednio u doradcy w domu klienta.

Oferty dla nowych klientów

Oferta pożyczki na start skierowana jest do nowych klientów. Klient może wnioskować o pożyczkę w wysokości 500 – 1500 zł. Termin spłaty pożyczki wynosi cztery miesiące, pożyczka spłacana jest w czterech równych ratach miesięcznych. Jest to pożyczka bez ponoszenia żadnych kosztów, klient oddaje dokładnie taką samą kwotę jaką pożyczył. RRSO wynosi 0%. Zobowiązania pożyczki można regulować przelew na rachunek bankowy firmy Provident lub gotówką. Innowacyjnym rozwiązaniem jest tu możliwość rozłożenia pożyczki na raty, większość firm pożyczkowych wymaga jednorazowej spłaty pożyczki udzielonej na krótki okres czasu.

Inną ofertą, z której mogą skorzystać także nowi klienci Providenta jest pożyczka za 0 zł przy spłacie w miesiąc. Kwota takiej pożyczki może wynosić 300 – 15 000 zł. Warunkiem braku kosztu pożyczki jest dokonanie jej spłaty w ciągu 30 dni. Jeśli pożyczkobiorca nie zdoła spłacić jej w ciągu miesiąca, wówczas pożyczka jest regulowana zgodnie z harmonogramem. RRSO wynosi w takim wypadku 160,9%.

Pożyczki dla firm

Provident, oprócz klientów indywidualnych, udziela również pożyczek firmom. Pieniądze z pożyczki można wykorzystać na dowolny cel związany z działalnością gospodarczą. Odsetki od pożyczki mogą stanowić koszty działalności gospodarczej.

Provident – wymagania wobec klienta

Aby ubiegać się o pożyczkę w Provident Polska, trzeba być osobą pełnoletnią, posiadać stałe zameldowanie, być obywatelem RP oraz mieć stałe źródło dochodów. Może to być wynagrodzenie, świadczenie emerytalne lub rentowe.

Provident – proces ubiegania się i udzielenia pożyczki

Wnioskowanie o pożyczkę odbywa się przez internet lub telefonicznie. Pożyczka w Providencie to pożyczka od ręki. Do złożenia wniosku wystarczy dowód osobisty, dokument poświadczający dane adresowe oraz dokument potwierdzający dochody. Istnieje możliwość pobrania internetowej pożyczki samoobsługowej lub pożyczki u doradcy klienta. Przy wyborze internetowej pożyczki samoobsługowej należy:

wybrać na stronie internetowej kwotę pożyczki oraz okres jej kredytowania,
wypełnić formularz on-line,
zaczekać na zaakceptowanie wniosku,
oczekiwać na przelew pożyczki.

Przy wyborze pożyczki u doradcy klienta należy:

wybrać na stronie internetowej kwotę i okres kredytowania,
wypełnić formularz lub zadzwonić do konsultanta,
zaczekać na telefon od doradcy klienta,
ustalić z doradcą klienta szczegóły udzielenia pożyczki,
oczekiwać na kwotę pożyczki w gotówce lub przelewem.

Zaakceptowanie wniosku zależne jest od oceny finansowej klienta. Stałą częścią procedury weryfikacyjnej jest sprawdzenie danych klienta w Rejestrze Biura Informacji Gospodarczej S.A. oraz Biurze Informacji Kredytowej S.A.

Provident – udogodnienia dla klienta

  • Okresowa przerwa w spłacie pożyczkiIstnieje możliwość skorzystania z okresowej przerwy w spłacie pożyczki. Polega ona na odroczeniu spłaty raty wynikającej z harmonogramu w wymiarze 1 – 4 rat dla pożyczki z ratą tygodniową lub jednej raty dla pożyczki z ratą miesięczną, bez podania przyczyny. Z przywileju tego można skorzystać od piątego tygodnia od wzięcia pożyczki i po spłacie odpowiednio 4 rat w przypadku pożyczki spłacanej tygodniowo lub 2 rat przy pożyczce spłacanej w ratach miesięcznych.
  • Przesunięcie terminu spłatyAby się o nie ubiegać, należy spełnić następujące warunki: spłacone muszą zostać co najmniej 3 pełne raty, zaległości w spłacie nie przekraczają 150% wartości raty, nie było przedłużenia terminu wpłaty w poprzednim miesiącu, wniosek o przesunięcie terminu spłaty został złożony con najmniej 3 dni dni przed datą spłaty oraz umowa pożyczki została zawarta na co najmniej 6 miesięcy. Liczba możliwych przesunięć jest zależna od okresu, na jaki została udzielona pożyczka i może wynosić: na okres 6-11 miesięcy: jedno przesunięcie, na okres 12-17 miesięcy: dwa przesunięcia, 18-23 miesięcy: trzy przesunięcia, 24-36 miesięcy: cztery przesunięcia.
  • Wcześniejsza spłata pożyczkiKlient ma możliwość wcześniejszego oddania pożyczki, zarówno częściowo, jak i całkowicie, zagwarantowaną przez ustawę o kredycie konsumenckim. Spłaty można dokonać w dowolnym momencie, wystarczy skonsultować się ze swoim doradcą klienta lub zadzwonić na numer infolinii Provident 0801 707 990 (koszt całego połączenia 0,35 zł).

Provident – podsumowanie

Provident systematycznie pracuje nad atrakcyjnością, ulepszeniem i dopasowaniem do potrzeb klienta oferowanego przez siebie produktu. Pożyczki Providenta są łatwo dostępne i wygodne, udzielane na jasnych zasadach. Nie są wymagani poręczyciele. Koszty pożyczki są stałe i znane przed podpisaniem umowy. Provident nie pobiera żadnych ukrytych opłat.

e-mail: bok@provident.pl

tel.:  600 400 150

Stefan Rączka