Ranking kont osobistych – zbiór najkorzystniejszych ofert dla każdego

Ranking kont osobistych – zbiór najkorzystniejszych ofert dla każdego

Konto bankowe to obecnie rozwiązanie, bez którego wiele osób w różnym wieku nie wyobraża sobie życia. Ułatwia monitorowanie i kontrolę wydatków bieżących, codzienne wykonywanie transakcji, oraz minimalizuje ryzyko wielu niebezpieczeństw, które wiążą się z noszeniem pieniędzy przy sobie. Przepływ środków jest również znacznie szybszy, dzięki czemu oszczędzamy znaczną ilość czasu. Oferta banków jest dziś na tyle szeroka, że dokonanie wyboru może przysporzyć pewnych problemów.

Przyjazne konsumentom

Banki są instytucjami, którym zależy przede wszystkim na pozyskaniu jak największej liczby klientów. Aby wyróżnić się spośród licznej konkurencji, powiększają swoją ofertę o produkty atrakcyjne dla konsumentów, wśród których znajdują się między innymi konta osobiste. W większości przypadków to podstawowa usługa, z której korzysta przeważająca część klientów banku. Z reguły założenie takiego konta jest wolne od opłat, a jedyne co należy zrobić to dopełnienie wymaganych formalności ściśle związanych z podaniem danych osobowych. Coraz częściej można zrobić to w zaciszu własnych czterech ścian, bez konieczności wizyty w placówce.

Naprawdę darmowe i korzystne dla konsumenta konto to takie, którego właściciel nie musi płacić za prowadzenie rachunku, posiadanie karty płatniczej, wypłacanie gotówki z bankomatów, a także wykonywanie przelewów. Najczęściej takie obciążenia są dokonywane przez banki, a ich wysokość zależna jest od danej taryfy opłat i prowizji. Co prawda, nie są to wysokie kwoty, bo przykładowo miesięczna opłata za kartę płatniczą mieści się w przedziale od 3 do 5 złotych, jednak po zsumowaniu i spojrzeniu na to z perspektywy skali rocznej, tworzy to spory wydatek. Jest to niewygodne zwłaszcza dla osób, które dość aktywnie obracają gotówką, często wypłacając ją z bankomatów, czy też dokonując wielu przelewów. Jak tego uniknąć?

Ranking kont osobistych – wszystkie informacje, których potrzebujesz

Należy zacząć od szczegółowej i rzetelnej analizy ofert kont osobistych, zapoznając się z wszelkiego rodzaju dokumentami, które doprecyzowują wygodne dla banków slogany reklamowe. Najczęściej banki oferują konta, które są darmowe jeśli konsument spełni kilka warunków. Oto te najbardziej powszechne:

  • konkretna liczba darmowych przelewów
  • konieczność wykonania określonej liczby transakcji w miesiącu, aby uzyskać zwolnienie od opłaty za kartę płatniczą
  • konieczność posiadania comiesięcznych wpływów o określonej wysokości, aby prowadzenie rachunku zwolnione było z opłat
  • darmowe wypłaty z bankomatów  wybranych banków

Warto podkreślić, że zdarzają się konta całkowicie darmowe, niemalże pozbawione takich rygorystycznych warunków. Aby odnaleźć opcję najlepiej dopasowaną do swoich potrzeb należy szczegółowo przeanalizować rynkową ofertę. W tym celu pomocny okaże się ranking kont osobistych, który stanowi przekrój najbardziej aktualnych informacji.

Stefan Rączka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.