Ranking pożyczek pozabankowych: czego się z niego dowiemy?

Ranking pożyczek pozabankowych: czego się z niego dowiemy?

Na chwilę obecną Rejestr instytucji Pożyczkowych działający przy Komisji Nadzoru Finansowego zawiera dane niemal 100 pożyczkodawców pozabankowych. Często nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale oferta dostępnych pożyczek pozabankowych jest aktualnie naprawdę szeroka i zróżnicowana. Naturalnie, w pewnych aspektach jest to sytuacja wysoce korzystna dla klienta, chociażby przez to, iż wybierając spośród tak dużej liczby różnych ofert mamy znacznie większe szanse na znalezienie pożyczki odpowiadającej naszym oczekiwaniom. Z drugiej jednak strony całkowicie samodzielne porównywanie wszystkich dostępnych ofert najpewniej wymagałaby od nas kilkudziesięciu godzin spędzonych przed komputerem. Na szczęcie, istnieją takie rozwiązania, jak ranking pożyczek pozabankowych, które porównują ze sobą a następnie rankingują dostępne oferty różnych form pożyczek pozabankowych, a więc zarówno tradycyjnych i popularnych „chwilówek”, jak też długoterminowych pożyczek ratalnych.

Dlaczego jednak właściwie warto korzystać z wysokiej jakości narzędzi do porównywania oraz rankingowania pożyczek? Jakich informacji będziemy w stanie się dowiedzieć dzięki tego rodzaju narzędziom? I wreszcie, czy sam ranking będzie w stanie wskazać nam ofertę, która na pewno będzie idealnie dopasowana do naszych potrzeb, preferencji i oczekiwań? Przyjrzyjmy się tej kwestii nieco dokładniej i postarajmy się udzielić odpowiedzi na powyższe pytania.

Ranking pożyczek pozabankowych: czego się z niego dowiemy?

Przede wszystkim należy wyraźnie zaznaczyć, że takie rozwiązania, jak ranking pożyczek pozabankowych w zamierzeniu mają służyć do wstępnej selekcji interesujących nas ofert. Co to oznacza? Dobry ranking chwilówek lub też długoterminowych pożyczek ratalnych udziela nam podstawowych informacji na temat specyfiki danej oferty. Dowiemy się więc na przykład, jaka jest maksymalna dostępna wysokość pożyczki w danej firmie, jaki jest okres spłaty, jakie bazy są sprawdzane, czy dostępna jest promocja RRSO 0% i tak dalej. W ten sposób będziemy w stanie dokonać wyboru tych ofert, które na swoim podstawowym poziomie najlepiej odpowiadają naszym oczekiwaniom.

Czy jednak korzystanie z internetowych narzędzie do porównywania i rankingowania pożyczek udzieli nam wszystkich niezbędnych informacji na temat danej oferty? Odpowiedź brzmi: najczęściej nie. Warto czytać dokumentację udostępnianą przez firmy pożyczkowe na swoich stronach, ponieważ to właśnie z niej dowiemy się np. czy dana firma udostępnia możliwość wypłaty pożyczki przez czek GIRO, czy stosowany jest system progowy dla wysokości kolejnych pożyczek, jak dokładnie wygląda proces weryfikacji zdolności kredytowej oraz innych, bardziej szczegółowych rzeczy.

Pozostałe zalety rankingów pożyczek

Była już mowa o tym, że obecnie na rynku istnieje niemal 100 różnych instytucji pożyczkowych. Warto jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że niektóre spośród z nich to firmy, które np. powstały stosunkowo niedawno i trudno mówić w ich przypadku o jakimś zweryfikowanym statusie. Tymczasem dobry ranking pożyczek pozabankowych zawsze uwzględnia tylko i wyłącznie oferty najbardziej renomowanych i sprawdzonych pożyczkodawców. Dla klienta ma to ogromne znaczenie, ponieważ w ten sposób mamy pewność, iż zaciągniemy pożyczkę w bezpiecznej firmie.

Stefan Rączka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.