Menu

ViaSMS opinie

28 grudnia 2018 - Bez kategorii
ViaSMS opinie

Podstawowe informacje o ViaSMS

Via SMS Group to działająca od 2009 roku łotewska grupa finansowa, która obecnie funkcjonuje na terytorium siedmiu krajów europejskich, w tym Polsce. Firma specjalizuje się w udzielaniu pozabankowych, krótkoterminowych pożyczek finansowych. Od 2011 roku grupa należy do programu „Rzetelna firma”, w związku z czym ujawnia klientom informacje świadczące o wiarygodności i uczciwości świadczonych usług.

Możliwa kwota pożyczki dla nowych klientów

Nowy klient ma możliwość uzyskania pożyczki do 1500 zł na okres maksymalnie 30 dni (przy kolejnych pożyczkach kwota stopniowo wzrasta do 4000 zł). Co ważne pierwsza pożyczka jest darmowa – klient zobowiązany jest zwrócić dokładnie taką samą kwotę, jaką pożyczał. Firma nie oferuje możliwości przedłużenia terminu spłaty pożyczki, a w przypadku niewywiązania się z umowy naliczane jest oprocentowanie oraz podejmowane są działania windykacyjne. W okresie korzystania z usługi można posiadać tylko jedną zaciągniętą pożyczkę.

Jak otrzymać pożyczkę?

Do złożenia wniosku o udzielenie pożyczki wystarczy jedynie telefon komórkowy oraz konto w polskim banku. Podczas dokonywania rejestracji warto mieć pod ręką dokumenty, ponieważ wymagane jest podanie kilku danych, jak chociażby PESEL oraz numer dowodu osobistego. Wymogiem otrzymania pożyczki jest posiadanie pozytywnej historii kredytowej – ViaSMS podczas analizy wniosku sprawdza bazy BIK, BIG, KRD i ERIF. Pożyczkodawca oferuje swoje usługi jedynie klientom w przedziale wiekowym pomiędzy 20 a 72 lat. Ostatnim wymogiem jest posiadanie stałego dochodu – nie musi być to koniecznie umowa o pracę, ale firma chce mieć pewność, że klient będzie w stanie spłacić pożyczkę. W niektórych przypadkach ViaSMS kontaktuje się z klientem telefonicznie, żeby uzyskać dodatkowe informacje albo prosi o wysłanie wyciągów z konta bankowego z 3 ostatnich miesięcy.

Kluczowe zalety i wady pożyczkodawcy

Do niewątpliwych zalet ViaSMS można zaliczyć:

ViaSMS posiada również kilka wad, o których warto wspomnieć:

Opinie klientów korzystających z usług ViaSMS

ViaSMS w większości przypadków jest bardzo chwalona przez klientów. To tylko jedne z wielu przychylnych opinii:

Rachunki bankowe i dane kontaktowe ViaSMS

Polska siedziba grupy finansowej Via SMS Group znajduje się pod adresem: Al. Jerozolimskie 123A; 02-017 Warszawa. Z firmą można skonsultować się w następujący sposób:

Dla ułatwienia spłaty pożyczki i zminimalizowania prowizji firma oferuje możliwość dokonania transakcji na jedno z wybranych kont bankowych: