Zaplo.pl opinie

Zaplo.pl opinie

Zaplo jest jedną z bardziej znanych firm pożyczkowych działających w Polsce. U tego pożyczkodawcy można pożyczyć duże sumy już w przypadku pierwszej pożyczki. Dużą zaletą jest także rozbicie zobowiązania na mniejsze raty, dzięki czemu pożyczkę łatwiej jest spłacić.

Czym jest Zaplo?

Zaplo, podobnie jak Vivus należy do 4finance Group, czyli grupy kapitałowej oferujących pożyczki na całym świecie. Przez Zaplo pożyczyć można od 1 000 do aż 10 000 złotych. Pożyczkę spłaca się zaś w ratach, od 3 miesięcy, do 3 lat.

Firma należy do polskiego związku instytucji pożyczkowych i zapewnia, że dąży do zapewnienia maksymalnej wygody, prosty i bezpieczeństwa.

Jak i ile można pożyczyć za pierwszym razem?

Ubieganie się o pierwszą pożyczkę jest proste i pozbawione zbędnych formalności, np. przedstawiania zaświadczenia o dochodach. Wystarczy wejść na stronę internetową Zaplo i wybrać kwotę pożyczki oraz wpisać wysokość miesięcznej raty. W przypadku pożyczeniu 1 000 złotych miesięczna rata może wynieść niecałe 250 złotych, jeśli tylko wybierze się okres spłaty wynoszący 6 miesięcy. Chcąc pożyczyć 10 000 złotych, najniższa możliwa rata wynosi około 600 złotych, przy zdecydowaniu się na spłacanie pożyczki przez 3 lata.

Po wybraniu żądanej kwoty i raty trzeba wypełnić swoimi danymi osobowymi prosty formularz aplikacyjny. Jak każda firma pożyczkowa, Zaplo wymaga potwierdzenia swojej tożsamości. Można tego dokonać zarówno przez przelew weryfikacyjny na symboliczny jeden grosz, jak i też poprzez skorzystanie z systemu Instantor, który automatycznie porównuje zgodność danych pomiędzy tymi wpisanymi we wniosku, a tymi znajdującymi się na internetowym koncie bankowym.

Po akceptacji wniosku i zawarciu pożyczki można liczyć na szybkie otrzymanie środków na konto bankowe. Zaplo posiada konta w następujących bankach:

  • Alior Bank,
  • Getin Bank,
  • mBank, Millennium Bank,
  • PKO Bank Polski.

Jeżeli posiada się swoje konto w którymś z nich, to można liczyć, że środki zostaną dostarczone nawet w kilkanaście minut.

Jakie wymagania trzeba spełnić?

Chcąc ubiegać się o pożyczkę w Zaplo, trzeba spełnić standardowe wymagania, czyli być polskim obywatelem, mającym indywidualne konto w polskim banku oraz posiadającym aktywny numer telefon i adres e-mail. Koniecznie trzeba także na stale mieszkać w Polsce. Ponadto ta firma pożyczkowa wymaga:

  • Wieku od 21 do 75 lat,
  • Odpowiedniej zdolności pożyczkowej – jest ona oceniana indywidualnie, wymaga się stałego źródła dochodu,
  • Pozytywnej historii kredytowej – negatywny wpis w BIK, KRD lub innym tego typu katalogu może być podstawą odrzucenia wniosku pożyczkowego.

Jak można się skontaktować?

Zaplo oferuje szerokie możliwości kontaktu:

  • Telefoniczny -221 333 888 / 222 673 000,
  • Mailowy – kontakt@zaplo.pl
  • Czat z konsultantem online

Co, w razie problemów ze spłatą?

W Zaplo można skorzystać z tzw. wakacji pożyczkowych, tj. odroczenia terminu spłaty raty o jeden miesiąc. Informacje na temat tego, kiedy jest taka możliwość i z jakimi opłatami się wiąże jest zaś przesyłana na adres e-mail.

Opinie na temat Zaplo

Zaplo jest dość znaną marką, choć nie aż tak, jak jej swoisty brat bliźniak, czyli Vivus. Korzystanie z jej usług ma jednak sporo zalet. Po pierwsze Zaplo jest własnością potężnej grupy kapitałowej, co zwiększa bezpieczeństwo. Możliwe jest także ubieganie się o nawet 10 000 złotych, a rozbicie wymagania na raty ułatwia spłatę. Sporym plusem jest także dość swobodna możliwość wybrania poziomu miesięcznej raty.

Wśród minusów oferty Zaplo należy wymienić przede wszystkim dość wysoka dolna granica wieku klienta wymagana przez tę firmę. Oferta Zaplo nie jest także skierowana do ludzi mających negatywne wpisy w katalogach dłużników oraz nielegitymujących się odpowiednią zdolnością pożyczkową.

Jak to bywa w przypadku firm pożyczkowych, tak i oferta Zaplo doczekała się wielu zarówno pozytywnych, jak i negatywnych opinii. Z pewnością jednak warto przynajmniej rozważyć skorzystanie z oferty tej instytucji pożyczkowej, ponieważ ma ona raczej więcej zalet niż wad.

Stefan Rączka